ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Κορυφαίος σκόρερ της Ρεάλ ο Ασένσιο

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο φέτος είναι ο 3ος πιο αποδοτικός παίκτης της Ρεάλ, όσον αφορά στο σκοράρισμα. Δεν τον περνά κανείς από τους Μπέιλ, Μπενζεμά και Μοράτα, αλλά οι Μάρκο Ασένσιο και Ίσκο!

Ο αποτελεσματικός ποδοσφαιριστής της Ρεάλ Μαδρίτης στην φετινή αγωνιστική περίοδο είναι ο Μάρκο Ασένσιο, καθώς πετυχαίνει γκολ ανά 135 λεπτά.

Και ο δεύτερος παίκτης στην λίστα είναι ο Ισπανός και πρόκειται για τον Ίσκο που σκοράρει ανά 141 λεπτά, ενώ ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι τρίτος.

Βρίσκει δίχτυα ανά 169 λεπτά ο Πορτογάλος, ενώ ακολουθούν οι Άλβαρο Μοράτα, Γκάρεθ Μπέιλ και Καρίμ Μπενζεμά.

Το βράδυ της Τρίτης η Ρεάλ νίκησε 5-1 τη Λέγκια στη Μαδρίτη, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να μην σκοράρει αλλά να έχει δύο ασίστ. Ήταν μάλιστα η πρώτη φορά μετά μετά από 14 χρόνια που σκοράρουν 3 Ισπανοί σε ματς της Ρεάλ, καθώς βρήκαν δίχτυα οι Μάρκο Ασένσιο, Λούκας Βάθκεθ και Άλβαρο Μοράτα. Το 2002 είχαν σκοράρει 4, οι Ραούλ, Σαλγάδο, Γκούτι και Θελάδες.