ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Ψάχνει επιτελικό μέσο ο Πλατανιάς

Πλατανιάς

Οι μεταγραφές για τον Πλατανιά δεν έχουν ολοκληρωθεί. Οι πληροφορίες αναφέρουν πως η ομάδα των Χανίων αναζητά επιτελικό μέσο που να κάνει τη διαφορά. Νίκη με 3-1 κόντρα στην Κ20.

Έναν ποδοσφαιριστή που θα είναι σε θέση να κάνει τη διαφορά στο δημιουργικό κομμάτι ψάχνει ο Πλατανιάς. Οι προπονήσεις αλλά και τα φιλικά που δίνονται έχουν οδηγήσει τους ιθύνοντες της ΠΑΕ στο συμπέρασμα πως πρέπει να αποκτηθεί ένας επιτελικός μέσος.

Την Παρασκευή (14/8) η ομάδα των Χανίων έδωσε φιλικό με την Κ20 και νίκησε με 3-1. Τα γκολ σημείωσαν οι Στανισάβλιεβιτς, Τσουράκης και Μενδρινός (πέναλτι), ενώ για την Κ20 είχε ισοφαρίσει, στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, νεαρός Ιταλός ποδοσφαιριστής, ο οποίος δοκιμάζεται αυτό το διάστημα.