ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Φιλική νίκη με 2-1 για τον Πλατανιά

Στο δεύτερο φιλικό του στο Πράβετς ο Πλατανιάς επικράτησε με 2-1 επί της Bistrica Sofia με τους Γιακουμάκη και Τζίλβαν να χρίζονται σκόρερ για την ομάδα του Παράσχου.

Την ευκαιρία να βγάλει αρκετά και χρήσιμα συμπεράσματα από το δεύτερο φιλικό του Πλατανιά επί της Bistrica Sofia είχε ο τεχνικός της ομάδας των Χανίων Γιώργος Παράσχος.

Ο έμπειρος προπονητής είδε τους ποδοσφαιριστές του να επικρατούν με 2-1 σε ένα φιλικό στο οποίο το σκορ μικρή σημασία είχε και αυτό φάνηκε από το γεγονός πως ο Παράσχος χρησιμοποίησε όχι απλά δυο διαφορετικές ενδεκάδες αλλά συνολικά 24 ποδοσφαιριστές.

Το σχετικό δελτίο Τύπου ανέφερε:

"Με 2-1 επικράτησε η ομάδα μας επί της βουλγαρικής Bistrica Sofia, απόψε στο Πράβετς, στον δεύτερο φιλικό της αγώνα.

Το σκορ άνοιξε στο 11′ ο Γιακουμάκης, μετά από ασίστ του Γουνδουλάκη.

Το 2-0 πέτυχε στο 34′ ο Τζίλβαν, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, που κέρδισε ο Αποστολόπουλος.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 76′.

Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν στο πρώτο ημίχρονο:Ολιμπά, Αποστολόπουλος, Μπανανά, Ιτούα, Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Στανισάβλιεβιτς, Γουνδουλάκης, Τζίλβαν, Τσουράκης, Γιακουμάκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Κοκκαλάς, Αποστολόπουλος (65′ Ντεντάκης) Ιτούα (75′ Σκουλουδάκης), Δημήτρης, Κουλιμπαλί, Μενδρινός, Τσιμόντζι, Μαχαμάτ, Πάγκαλος, Φιγκέιρα, Μιλούνοβιτς".