ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Πετράκης: "Όταν χάνεις με 3-0, δεν μπορείς να πεις πολλά"

SUPERLEAGUE / ΞΑΝΘΗ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΤΣΟΥΤΣΑΣ / EUROKINISSI)
Πετράκης EUROKINISSI SPORTS

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ηττήθηκε 0-3 από την Ξάνθη στα Πηγάδια και ο Γιάννης Πετράκης δεν είχε πολλά να σχολιάσει. Στάθηκε μόνο στις αναξιοποίητες ευκαιρίες των παικτών του.

Ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα, Γιάννης Πετράκης, δήλωσε μετά την εκτός έδρας ήττα (0-3) της ομάδας του από την Ξάνθη: " Όταν χάνεις με 3-0 δεν μπορείς να πεις και πολλά. Με βάση την εικόνα του παιχνιδιού, η ομάδα μου αδικείται από το αποτέλεσμα. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τρεις τέσσερις καλές ευκαιρίες για να σκοράρουμε αλλά δεν τα καταφέραμε.

Στο δεύτερο ημίχρονο κλειδί ήταν το γρήγορο γκολ που δεχθήκαμε. Η Ξάνθη έδειξε πως δεν είναι τυχαία εκεί που βρίσκεται και γι αυτό δεν θέλω να ακυρώσω την προσπάθειά της. Το γκολ δυστυχώς είναι ένας συνδυασμός τύχης και ικανότητας. Εμείς δυστυχώς δημιουργούμε ευκαιρίες αλλά δεν μπορούμε να της αξιοποιήσουμε".

Photo credits: Eurokinissi