ΠΑΟΚ

Το ξέσπασμα του Τούντορ που έδιωξε τον Μυστακίδη

Μυστακίδης, Τούντορ INTIME SPORTS

Ο Ιγκόρ Τούντορ εκνευρίστηκε με τον Μυστακίδη στα τελευταία λεπτά του φιλικού Βέροια - ΠΑΟΚ και τον έστειλε στα αποδυτήρια. Δείτε σε βίντεο το περιστατικό.

Στο 90ό λεπτό του φιλικού αγώνα του ΠΑΟΚ με τη Βέροια, και ενώ το ματς ήταν στο 1-1, ο προπονητής του Δικεφάλου Ιγκόρ Τούντορ βγήκε εκτός εαυτού με ένα τελείωμα φάσης του Μυστακίδη.

Πιο συγκεκριμένα, ο νεαρός επιχείρησε αδύναμο πλασέ στην αγκαλιά του αντίπαλου γκολκίπερ, ενώ θα μπορούσε να δώσει πάσα για να τελειώσει η φάση με γκολ. Ο Κροάτης τεχνικός εκνευρίστηκε με την επιλογή του παίκτη του, με συνέπεια να τον βγάλει εκτός παιχνιδιού και να τον στείλει στα αποδυτήρια.

Βέβαια, στην επόμενη φάση ο ΠΑΟΚ δέχτηκε γκολ και ηττήθηκε με 2-1, όμως ο 37χρονος προπονητής έδειξε πως δεν σηκώνει "μύγα στο σπαθί" του όσον αφορά θέματα πειθαρχίας.