ΠΑΟΚ

Σκόραρε ο Βαρέλα και ξέσπασε σε κλάματα μαζί με τον γιο του!

SUPERLEAGUE / ÐÁÏÊ - ËÁÑÉÓÁ / / (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM)
SUPERLEAGUE / ÐÁÏÊ - ËÁÑÉÓÁ / / (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM) MOTIONTEAM

Στο 40ο λεπτό ο Φερνάντο Βαρέλα σκόραρε με κεφαλιά κόντρα στην ΑΕΛ και αμέσως έτρεξε να πάρει αγκαλιά τον γιο, μαζί με τον οποίο ξέσπασαν σε κλάματα.

Ο ΠΑΟΚ φιλοξένησε την ΑΕΛ στην Τούμπα για την 21η αγωνιστική της Super League και στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου εκτυλίχθηκε μια πολύ δυνατή σκηνή στην αναμέτρηση.

Φτάνοντας στο 40ο λεπτό ο ΠΑΟΚ κέρδισε ένα κόρνερ το οποίο εκτέλεσε ο Πέλκας, με τον Βαρέλα να κερδίζει τους αντιπάλους του στον αέρα, σκοράροντας με κεφαλιά για το 2-0 των γηπεδούχων.

Ο στόπερ από το Πράσινο Ακρωτήρι σηκώθηκε και αμέσως έτρεξε πίσω από τις διαφημιστικές πινακίδες και αγκάλιασε τον γιο του, που είχε τον ρόλο του ball boy.

Η κάμερα έπιασε τον Βαρέλα να ξεσπά σε κλάματα και τον γιο του Γκουστάβο επίσης συγκινημένο με την εικόνα του πατέρα του.

Τόσο ο Γκουστάβο (photo), όσο και ο μικρότερος αδερφός του Τόμας, αγωνίζονται στις ομάδες των τμημάτων υποδομής του ΠΑΟΚ.

Photo credits: eurokinissi