ΠΑΟΚ

Με δέκα παίκτες το 6Χ6 η Κ20 του ΠΑΟΚ

Με δέκα παίκτες το 6Χ6 η Κ20 του ΠΑΟΚ. Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία συνέχισε το απόλυτο νικών στο πρωτάθλημα, 3-0 τη Λαμία.

Αν και αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο για 50 λεπτά, ο ΠΑΟΚ βρήκε το τρόπο να παραβιάσει τρεις φορές την εστία της Λαμίας, φτάνοντας στην έκτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα Κ20.

Στο 40' ο Διαμαντής αντίκρισε για δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας τον Δικέφαλο του βορρά με δέκα παίκτες. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Χατζηστραβός με ατομική ενέργεια έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ και στο 78' ο Λύρατζής μετέτρεψε σε ασίστ τη πάσα του Μπαλογιάννη, ευστοχώντας στο πλασέ που επιχείρησε, κάνοντας το 2-0.

Στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, ο Λύρατζης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ, μετά από ασίστ του Τζοβάρα, για να γράψει το τελικό 3-0.

Για τον ΠΑΟΚ αγωνίστηκαν οι: Μούτσα, Διαμαντής, Δημητρίου, Λύρατζης, Τσαούσης, Μπαλογιάννης, Κόζακ (78' Μανιώτης), Χατζηδίμπας, Σταθόπουλος (63' Παπαθανασίου), Χατζηστραβός, Γαϊτανίδης.