Γλύκος: "Δεν μπήκαμε όπως έπρεπε στο δεύτερο ημίχρονο"

Ο Παναγιώτης Γλύκος μίλησε για την ήττα του ΠΑΟΚ από τον Αστέρα με 2-1, αλλά και για το ματς με την Κράσνονταρ για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Στο κακό δεύτερο ημίχρονο του ΠΑΟΚ στάθηκε ο τερματοφύλακας του "Δικεφάλου", Παναγιώτης Γλύκος, αναφορικά με την ήττα από τον Αστέρα. Συγκεκριμένα είπε:

Για την ήττα από τον Αστέρα: "Είχαμε ένα καλό πρώτο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο δεν μπήκαμε όπως θα έπρεπε. Από μια ατομική ενέργεια ο Αστέρας σκόραρε. Θα μπορούσαμε να σκοράρουμε κι εμείς αλλά δεν αξιοποιήθηκαν οι ευκαιρίες".

Για το αν επηρέασε η κακή παράδοση στην Τρίπολη: "Δεν κοιτάμε παραδόσεις. Κοιτάμε το να παίρνουμε την νίκη και κοιτάμε την συνέχεια".

Για το ότι ο ΠΑΟΚ είναι εκτός πεντάδας πλέον: "Δεν μου λέει κάτι αυτό. Πρέπει να παίρνουμε αποτελέσματα και εκτός έδρας".

Για το αν η ήττα επηρεάζει το ματς με την Κράσνονταρ: "Είναι άλλο ματς αυτό... Θέλουμε μόνο την νίκη για να ελπίζουμε για την πρόκριση".