ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Το...χάδι του "Ελέ" στον Γουναρίδη

Ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος ξέρει όσο λίγοι πολύ καλά την θέση του τερματοφύλακα και το πόσο άγχος έχει και γι αυτό έσπευσε στο ημίχρονο να δώσει το χέρι του στον Γουναρίδη για το λάθος που έκανε ο γκολκίπερ του ΟΦΗ

Ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ ο νεαρός Γουναρίδης έκανε ένα μεγάλο λάθος στο πρώτο ημίχρονο που επέφερε το πρώτο γκολ στον Πανιώνιο και ο πρώτος που έτρεξε κοντά του ήταν ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος.

Ο προπονητής του Πανιωνίου είναι από τους λίγους που γνωρίζουν πολύ καλά την θέση του τερματοφύλακα και το πόσο άγχος έχει και έτσι στην ανάπαυλα του ημιχρόνου έσπευσε να δώσει το χέρι του στον γκολκίπερ του ΟΦΗ.

Μάλιστα μετά το τέλος του αγώνα σχολιάζοντας την κίνηση αυτή ο "Ελέ" είπε: "Τον έχω παρακολουθήσει τον μικρό και είναι ένας πολύ καλός τερματοφύλακας. Οι μεγάλοι τερματοφύλακες κάνουν και λάθη".