ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Είχε να σκοράρει περίπου 600 μέρες ο Γεσίλ!

SUPERLEAGUE / ÁÅÊ - ÐÁÍÉÙÍÉÏÓ (ÔÁÊÇÓ ÓÁÃÉÁÓ / Eurokinissi Sports)
SUPERLEAGUE / ÁÅÊ - ÐÁÍÉÙÍÉÏÓ (ÔÁÊÇÓ ÓÁÃÉÁÓ / Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Ο Σαμέντ Γεσίλ άνοιξε το σκορ στο ΑΕΚ - Πανιώνιος στο 7ο λεπτό με πολύ ωραίο δεξί πλασέ και σκόραρε για πρώτη φορά μετά τις 27/9/2015. Θυμηθείτε εκείνο το τέρμα του. (VIDEO)

Περίπου 600 (!) ημέρες είχε να σκοράρει ο Σαμέντ Γεσίλ και ευτύχησε να το κάνει στον αγώνα με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. Ο 23χρονος επιθετικός με πολύ όμορφο δεξί πλασέ στο 7ο λεπτό έκανε το 1-0 για τους "κυανέρυθρους" και άνοιξε τον προσωπικό του λογαριασμό με τον Ιστορικό.

Μάλιστα, έβαλε τέλος και σε μια... στείρα περίοδο που κρατούσε από τις 27 Σεπτεμβρίου 2015. Ναι, από τότε είχε να βάλει γκολ και το έπραξε απέναντι στην "Ένωση", στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία του Μπάρκα από το ύψος της περιοχής.

Ο Γεσίλ έπαιζε στη Λουκέρνη και σε αγώνα του ελβετικού πρωταθλήματος είχε σκοράρει απέναντι στη Ζυρίχη, αλλά έκτοτε δεν τα είχε καταφέρει ως σήμερα. Έβαλε τέλος στην γκίνια του έπειτα από 598 ημέρες, όπου αγωνίστηκε συνολικά 25 φορές σε όλες τις διοργανώσεις, αλλά δεν είχε βρει δίχτυα.

Photo Credits: Eurokinissi