ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Τα γκολ του Γκαμπάλα - Παναθηναϊκός

ÃÉÏÕÑÏÐÁ ËÉÃÊ / ÃÊÁÌÐÁËÁ - ÐÁÏ / EUROPA LEAGUE / GABALA - PANATHINAIKOS (Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Ρόμπιν Λουντ και Μπράιαν Καμπέσας έκαναν την ανατροπή και με δύο γκολ σε λίγα λεπτά έδωσαν προβάδισμα στον Παναθηναϊκό επί της Γκαμπάλα στο Αζερμπαϊτζάν.

Η "ψυχρολουσία" από το γκολ της Γκαμπάλα κράτησε μόνο λίγα λεπτά για τον Παναθηναϊκό. Μετά από σωρεία χαμένων ευκαιριών, ο Ρόμπιν Λουντ σκόραρε για τον Παναθηναϊκό στο 63ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Ουσμάν Κουλιμπαλί, ο Γκιγέρμο Μολίνς πήρε την κεφαλιά κι έστρωσε στον Φινλανδό για το 1-1.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Καμπέσας που μόλις είχε περάσει αλλαγή στον αγώνα, έκανε μία καταπληκτική ατομική ενέργεια εντός περιοχής κι έγραψε το 2-1 για τους "πράσινους".

Οι Αζέροι είχαν προηγηθεί κόντρα στη ροή του αγώνα στο 51ο λεπτό, με αυτογκόλ του Ροντρίγκο Μολέντο.

Photo credits: Eurokinissi