ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Στραματσόνι: "Είδατε τον πραγματικό Παναθηναϊκό"

Στραματσόνι ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Αντρέα Στραματσόνι δήλωσε ότι αυτός κόντρα στη Μπρόντμπι ήταν ο πραγματικός Παναθηναϊκός. Παραδέχτηκε, ωστόσο, ότι η ομάδα του νίκησε απλά στο... πρώτο ημίχρονο.

Αμέσως μετά το 3-0 επί της Μπρόντμπι στη Λεωφόρο, ο προπονητής του Παναθηναϊκού, Αντρέα Στραματσόνι, είπε: "Θέλαμε να κερδίσουμε και να μη δεχτούμε γκολ. Στην αρχή υποφέραμε, αλλά προϊόντος του χρόνου καταφέραμε και αντεπεξήλθαμε και είδαμε τον πραγματικό Παναθηναϊκό.

Μετά την πρώτη κόκκινη κάρτα ίσως οι παίκτες άρχισαν να σκέφτονται το δεύτερο ματς, μήπως θα μπορούσαν από τώρα να εξασφαλίσουν ένα καλό σκορ. Έπρεπε να είμαστε συγκεντρωμένοι σε αυτό το παιχνίδι. Νικήσαμε στο πρώτο... ημίχρονο. Έχουμε ένα δεύτερο ματς. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο".

Photo credits: ACTION IMAGES