ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Στραματσόνι: "Δεν πρέπει να δίνουμε τέτοιες ευκαιρίες στον αντίπαλο"

Στραματσόνι INTIME SPORTS

Ο τεχνικός του Παναθηναϊκού, Αντρέα Στραματσόνι, υποστήριξε μετά τη νίκη (2-0) επί του Αστέρα ότι η εμφάνιση του δεύτερου ημιχρόνου ήταν σαφώς καλύτερη από αυτή του πρώτου, ενώ εξήγησε ότι ευκαιρίες όπως αυτή του Κουρμπέλη πρέπει να αποφεύγονται για την ομάδα του.

Αρχικά ο Ιταλός προπονητής του "τριφυλλιού" είπε μετά την επικράτηση σε βάρος των Αρκάδων: "Στα πρώτα 25 λεπτά παίξαμε καλά, μετά κάτι συνέβη, δεν μπορώ να το εξηγήσω, δεν ήμασταν τόσο καλοί. Στο δεύτερο ημίχρονο καταλάβαμε τι έπρεπε να κάνουμε, μπήκαμε με διαφορετικό πρόσωπο, με ενέργεια, δημιουργήσαμε ευκαιρίες, αλλάξαμε κάποια πράγματα και είναι καλό που νικήσαμε μια καλή ομάδα όπως ο Αστέρας".

Κατέληξε λέγοντας: "Είμαι κάπως αναστατωμένος με την τελευταία φάση του αντιπάλου. Σε τέτοιες ομάδες δεν πρέπει να δίνεις ευκαιρίες όπως αυτή (σ. Κουρμπέλης)".