ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Πέτριτς εναντίον Στιλ σε αγώνα τένις

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Μλάντεν Πέτριτς έδειξε τις ικανότητες του και στο φιλέ επικρατώντας του Λουκ Στιλ σε αγώνα τένις με 2-0 σετ με τον γκολκίπερ των πράσινων να το παίρνει... βαριά.

Τη δόξα του Γκόραν Ιβανίσεβιτς και του Άντι Μάρει ζήλεψαν οι Μλάντεν Πέτριτς και Λουκ Στιλ. Οι δυο πρώην συμπαίκτες στον Παναθηναϊκό και καλοί φίλοι βρέθηκαν αντίπαλοι σε έναν αγώνα τένις με τον Κροάτη επιθετικό να δείχνει τις ικανότητες του και στο φιλέ επικρατώντας 2-0 σετ του Στιλ.

Μάλιστα και οι δυο τους μοιράστηκαν τον μεταξύ τους αγώνα στα instagram stories με τον Στιλ να έχει όρεξη για χιούμορ.

Αρχικά ο Άγγλος πορτιέρο ανέβασε μια φωτογραφία που έγραψε:

"Και οι δυο δεν έχουμε υποχρεώσεις με τις Εθνικές μας ομάδες, οπότε ώρα για τένις".

Και εν συνεχεία αφού είχε γνωρίσει την ήττα ανέβασε μια φωτογραφία και έγραψε:

"Δύσκολη μέρα για το αγγλικό τένις 0-2".

Από την πλευρά του Πέτριτς ανέβασε μια φωτογραφία με το τελικό σκορ η οποία τα έλεγε όλα άλλωστε.