ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Ουζουνίδης: "Υπερήφανος για τους παίκτες μου"

SUPERLEAGUE / ΠΑΟ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  (ICONPRESS/ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ)
SUPERLEAGUE / ΠΑΟ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (ICONPRESS/ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ) EUROKINISSI SPORTS

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης απέδωσε τα εύσημα στους παίκτες του για τη νίκη επί του Πανιωνίου, υποστηρίζοντας πως στο δεύτερο ημίχρονο η κούραση κατέβαλλε την ομάδα του.

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε με σκορ 1-0 τον Πανιώνιο στη Λεωφόρο με γκολ του Λουντ από το 17ο λεπτό της αναμέτρησης και με τη λήξη του αγώνα ο Μαρίνος Ουζουνίδης δήλωσε υπερήφανος για τους παίκτες του, ενώ στάθηκε στα προβλήματα και την κούραση που αντιμετωπίζει ο Παναθηναϊκός.

"Ναι, αυτό που μας ενδιέφερε ήταν η νίκη, δεν ξέρουμε πόσο θα μας φτάσει. Είμαι υπερήφανος γι' αυτά παιδιά, γιατί παίζουν με όλα τα προβλήματα και με όλη αυτή την κούραση.

Θα μπορούσα να πω ότι παίζαμε με εννιά παίκτες στο δεύτερο ημίχρονο, αν ήμασταν πιο ξεκούραστοι ίσως παίζαμε καλύτερα. Ο Πανιώνιος είναι σφιχτή ομάδα και ήταν σημαντικό που κάναμε αυτή την προσπάθεια", τόνισε ο Έλληνας τεχνικός.