ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Κ17: Εύκολη νίκη και κορυφή για τον Παναθηναϊκό

ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ Κ-17 / ΠΑΟ - ΑΕΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)
ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ Κ-17 / ΠΑΟ - ΑΕΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 2-0 εκτός έδρας του Απόλλωνα Σμύρνης και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος της Super League Σουρωτή.

Ο Παναθηναϊκός αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο, ιδίως στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε με 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης εκτός έδρας και επέστρεψε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Super League Σουρωτή.

Το τριφύλλι στο δεύτερο 45λεπτο έχασαν πολλές ευκαιρίες και τη δυνατότητα για ακόμα μεγαλύτερη νίκη αλλά με το τρίποντο που κατέκτησαν παρέμειναν πρώτοι και ανέβασαν και άλλο τη διαφορά από τον τρίτο Πανιώνιο και βρίσκονται σε τροχιά fainal four.

Οι παίκτες του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10' με γκολ που πέτυχε ο Μπούτσι με κεφαλιά ενώ το 2-0 έγινε στο 78' με σουτ του Τσιμπόκα μέσα από την περιοχή.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Λευτέρης Βελέντζας): Διαμαντίδης, Πελέκης, Θωμάς, Ζούπας, Τζιαφαλιάς, Πέτρας, Αποστολάκης (70’ Φελλάς), Κοφίνης (76’ Αγγελόπουλος), Χρυσικός (74’ Κωνσταντόπουλος), Σερβές (52’ Βεντούρας), Ρόδης (68’ Κούκουρας).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ(Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστοδούλης, Σαμαράς, Καλαμπόκας, Σπίνος, Καραγιάννης, Αλεξανδρόπουλος, Τζαβίδας (65’ Τουρκοχωρίτης), Ηλιάδης (76’ Τσιμπόκας), Μπούτσι (70’ Ντοματάς), Σερπέζης (55’ Μαυρουδής), Ζαγαρίτης (60’ Αθανασακόπουλος).