ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Η επιστροφή του Μάρκους Μπεργκ

Ο Μάρκους Μπεργκ επέστρεψε στη δράση μετά τον τραυματισμό του στο ματς με τον Λεβαδειακό και απέναντι στον Παναιτωλικό έδειξε "καυτός" ενόψει των αγώνων που έρχονται σε Ελλάδα και Ευρώπη. (PICS & VIDS)

Ούτε ο ίδιος ο Μάρκους Μπεργκ δεν θα μπορούσε να φανταστεί καλύτερη επιστροφή στους αγωνιστικούς χώρους, 67 μέρες μετά τον τραυματισμό του στο ματς με τον Λεβαδειακό, καθώς ο Σουηδός σε 17 λεπτά αγωνιστικής παρουσίας μαζί με τις καθυστερήσεις κόντρα στον Παναιτωλικό κατάφερε να κάνει τα πάντα.

Ο Σουηδός φορ πήρε την αποβολή του Κούσα και σκόραρε ένα πανέμορφο γκολ γνωρίζοντας την αποθέωση από τον κόσμο του Παναθηναϊκού στην Λεωφόρο που περίμενε πως και πως να τον ξαναδεί εντός του γηπέδου και να σκίζει τα αντίπαλα δίχτυα όπως έκανε και στην αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό.

Δείτε την επιστροφή του Μπεργκ μέσα από εικόνες και βίντεο στο ματς με τον Παναιτωλικό.

Από νωρίς είχε βγει για ζέσταμα μαζί με τους υπόλοιπους συμπαίκτες του

Ορεξάτος πριν από το ματς πόζαρε μαζί με τον Καρέλη και έλαμπε για την επιστροφή του

Στο ημίχρονο συνέχισε το ζέσταμα προκειμένου να είναι πανέτοιμος όταν θα έρθει η ώρα

Οι τελευταίες οδηγίες από τον Γιάννη Αναστασίου

Η στιγμή της αλλαγής, ο Μάρκους Μπεργκ στον αγωνιστικό χώρο αντί του Μλάντεν Πέτριτς

Δυο λεπτά μετά την είσοδο του ο Κούσας έκανε ένα σκληρό τάκλιν στον Μπεργκ και αντίκρισε την κίτρινη κάρτα που οδήγησε σε διαμαρτυρίες και στην αποβολή του

Η φάση του 84' όπου ο Μπαϊράμι στρώνει με τακουνάκι την μπάλα στον Μπεργκ και ο Σουηδός ετοιμάζεται να εκτελέσει για το 3-1

Ο Μπεργκ είναι πάλι εδώ και το έδειξε με το γκολ του και τον πανηγυρισμό του

Οι συμπαίκτες του έτρεξαν να τον αγκαλιάσουν και να τον σηκώσουν στα χέρια του

Ο ίδιος φίλησε το δάχτυλο όπου φοράει την βέρα του για να αφιερώσει το γκολ στην σύζυγο του

Ο Σουηδός δεν ξέχασε όμως ούτε τους ανθρώπους του Παναθηναϊκού που δούλεψαν μαζί του όλο αυτό το διάστημα