ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Απίστευτο στατιστικό στο Πλατανιάς - Παναθηναϊκός

Καρέλης INTIME SPORTS

Ένας απίστευτο στατιστικό στοιχείο κατέγραψε η Superleague στο ματς Πλατανιάς - Παναθηναϊκός (2-3), με τους πράσινους να κερδίζουν μόλις... ένα φάουλ σε 90 λεπτά. Διαβάστε λεπτομέρειες (φωτογραφία).

Ματς ροντέο είχε την Κυριακή στο βράδυ στην Κρήτη ανάμεσα σε Πλατανιά και Παναθηναϊκό (2-3). Οι πράσινοι προηγήθηκαν στο σκορ, στη συνέχεια η ομάδα των Χανίων γύρισε το ματς, όμως στο τέλος οι παίκτες του Γιάννη Αναστασίου ήταν εκείνοι που χαμογέλασαν.

Ψάχνοντας λίγο πιο προσεκτικά τα στατιστικά στοιχεία που μας έδωσε η Superleague μέσω της ανανεωμένης ιστοσελίδας της, διαπιστώσαμε ένα απίστευτο νούμερο.

Ο Παναθηναϊκός σε 90 λεπτά (συν τις καθυστερήσεις) αγώνα κέρδισε μόλις ένα φάουλ! Αυτό σε ένα παιχνίδι που το "τριφύλλι" βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ και φυσικά έχοντας την κατοχή της μπάλας στο μεγαλύτερο διάστημα.

Ας δούμε όμως πόσα φάουλ έκαναν ΟΛΕΣ οι ομάδες της Superleague την 4η αγωνιστική, εκτός του Παναιτωλικού και του ΠΑΟΚ που παίζουν το βράδυ της Δευτέρας (19:30 Sport24.gr και NS1).