ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Χάβος: "Θα μπορούσαμε να σκοτώσουμε τον Ηρακλή"

SUPERLEAGUE / ÇÑÁÊËÇÓ - ÐÁÍÁÉÔÙËÉÊÏÓ (MOTION TEAM)
Χάβος MOTIONTEAM

Ο τεχνικός του Παναιτωλικού, Μάκης Χάβος, υποστήριξε ότι ο Παναιτωλικός θα μπορούσε να "σκοτώσει" τον Ηρακλή και το "πλήρωσε" αυτό στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Ηρακλής νίκησε με 2-1 τον Παναιτωλικό κι εξασφάλισε αγωνιστικά την παραμονή του στη Super League, με τον τεχνικό της ομάδας του Αγρινίου, Μάκη Χάβο, να στέκεται στην αναποτελεσματικότητα των παικτών του.

"Κάναμε καλή προσπάθεια ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Θεωρώ ότι μπορούσαμε να σκοτώσουμε τον αντίπαλο με ένα δεύτερο τέρμα.

Κάναμε κλασικές ευκαιρίες και ο Ηρακλής δεν ήταν αυτός που θα μπορούσε να είναι μέσα στην έδρα του. Η αμυντική μας λειτουργία ήταν καλή. Παρά την τεράστια προσπάθεια που έκαναν τα παιδιά, από μια στατική φάση στο δεύτερο μέρος χάσαμε το ματς", υποστήριξε ο Μάκης Χάβος.

Photo credits: Eurokinissi