ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ

Ξέσπασμα για τη διαιτησία στο Παναχαϊκή-Άρης από τον Κατσουράνη

FOOTBALL LEAGUE / ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ - ΑΡΗΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Κώστας Κατσουράνης, τεχνικός διευθυντής της Παναχαϊκής, χαρακτήρισε ως επικίνδυνο τον διαιτητή της αναμέτρησης ανάμεσα στη Παναχαϊκή και τον Άρη.

Ο τεχνικός διευθυντής της Παναχαϊκής, Κώστας Κατσουράνης, είδε την ομάδα του να επικρατεί του Άρη με 1-0 μέχρι το 88' λεπτό και εν τέλει το παιχνίδι να λήγει ισόπαλο 1-1 με ένα γκολ στα τελευταία λεπτά.

Ο παλαίμαχος διεθνής μέσος όμως τα είχε με τον διαιτητή της αναμέτρησης, κ. Λάμπρου από την ΕΠΣ Ευβοίας, για την διαιτησία του και τον χαρακτήρισε επικίνδυνο.

Οι άνθρωποι της Παναχαϊκής έχουν παράπονα για τα πολλά φάουλ με τα οποία χρέωσε ο διαιτητής την ομάδας της Πάτρας αλλά και το γεγονός ότι έμειναν ατιμώρητα κάποια σκληρά μαρκαρίσματα των παικτών του Άρη.

Ο Κατσουράνης έγραψε χαρακτηριστικά στο twitter: "Επικίνδυνος πάλι αλλά εμείς συνεχίζουμε !!!!" και συνέχισε με δεύτερο tweet λίγα λεπτά αργότερα: "Αν μπορούσε θα έκανε πιο πολλά δεν μπορούσε απλά !!!!".