ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Το ελάττωμα του Τσόρι Ντομίνγκες

Τσόρι Ντομίνγκες

Κι όμως υπάρχει κάτι που ο Τσόρι Ντομίνγκες δεν κάνει καλά. Για την ακρίβεια έχει αποτύχει σχεδόν τις μισές φορές που το έχει προσπαθήσει στην Super League. Διαβάστε τι είναι (VIDEOS).

Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε αρκετά σε ένα μισοάδειο "Καραϊσκάκης" απέναντι στον Παναιτωλικό, τον οποίο και νίκησε τελικά με 1-0 χάρη στο γκολ του Τσόρι Ντομίνγκες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, όμως αστόχησε από τα 11 βήματα στο 55ο λεπτό έχοντας απέναντι του τον Στεφανάκο.

Κι εδώ ψάχνοντας λίγο τα στατιστικά ανακαλύψαμε κάτι που δεν... θα περίμεναν πολλοί. Ο Τσόρι Ντομίνγκες δεν τα πηγαίνει καλά στις εκτελέσεις πέναλτι. Για την ακρίβεια έχει χάσει σχεδόν τα μισά απ όσα έχει εκτελέσει!

Παραλίγο fifty-fifty

Συγκεκριμένα, ο 34άχρονος άσος έχει εκτελέσει δέκα πέναλτι στην καριέρα του στην Super League και από αυτά έχει ευστοχήσει στα έξι. Στα υπόλοιπα τέσσερα δεν κατάφερε να σκοράρει. Υπάρχει όμως και κάτι άλλο. Τα τρία από τα τέσσερα χαμένα πέναλτι, είναι στην ίδια εστία και όλα στο "Καραϊσκάκης".

Να σημειώσουμε επίσης, πως ο Αργεντινός είχε να σκοράρει τρεις μήνες και συγκεκριμένα από την αναμέτρηση με τον Πλατανιά για την 3η αγωνιστική όπου επίσης έχασε πέναλτι!