Το γκολ του Ιντέγε, η ευκαιρία του και το δοκάρι της Ντίναμο

Με υπέροχο τέρμα του Ιντέγε, ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 της Ντίναμο Ζάγκρεμπ. Νωρίτερα, η γηπεδούχος ομάδα απείλησε στο 52' με δοκάρι του Άντολιτς, ενώ δευτερόλεπτα μετά ο Ιντέγε δεν κατάφερε από πολύ κοντά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. (VIDEOS).

Δυο απίστευτες ευκαιρίες χάθηκαν μέσα σε 1,5 λεπτό στον αγώνα της Ντίναμο Ζάγκρεμπ με τον Ολυμπιακό στο "Μαξιμίρ". Πρώτα απείλησαν οι γηπεδούχοι στο 52' με το εξ επαφής δοκάρι του Άντολιτς, για να ακολουθήσει η φάση των Πειραιωτών. Ομάρ βρήκε τον Πάρντο, αυτός γύρισε στον Ιντέγε και ο Νιγηριανός φορ δεν μπόρεσε από πολύ κοντά να σκοράρει με το αριστερό. Για να φτάσουμε στο 79ο λεπτό, με τους "ερυθρόλευκους" να ανοίγουν το σκορ με υπέροχο αριστερό πλασέ από πλάγια θέση του Αφρικανού επιθετικού.