Πρώτη συμμετοχή για τον Χόρχε Μπενίτες

Μπενίτες Κρουζ Αζούλ

Ο Χόρχε Μπενίτες αγωνίστηκε για πρώτη φορά με τη φανέλα της Κρουζ Αζούλ στη νίκη της ομάδας του με 2-0 επί της Λεόν (VIDEO).

Τη δεύτερη της νίκη στο πρωτάθλημα του Μεξικού πέτυχε η Κρουζ Αζούλ την Κυριακή (ξημερώματα στην Ελλάδα) για την Liga MX. Το σκορ άνοιξε στο 31ο λεπτό ο Φάμπιο Σάντος με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι μετά από σέντρα του Ρουίς, ενώ το τελικό 2-0 έκανε ο Χιμένεθ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 50ο λεπτό.

Δέκα λεπτά αργότερα στην αναμέτρηση πέρασε ο Χόρχε Μπενίτεθ πραγματοποιώντας την πρώτη του εμφάνιση με τους "Máquina", ο οποίος θυμίζουμε πως έχει δοθεί δανεικός από τον Ολυμπιακό στην Κρουζ Αζούλ με σκοπό να βρει ξανά τα πατήματα του.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές από την αναμέτρηση.