ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Οι στόπερ του Ολυμπιακού σκοράρουν με ΑΕΚ!

Το γκολ του Μποτία στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης Ολυμπιακός - ΑΕΚ, για την 7η αγωνιστική της Superleague, συνέχισε μια εκπληκτική παράδοση που χτίζεται στα ματς μεταξύ των δύο ομάδων στο Καραϊσκάκη.

Και στα πέντε (5) τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων στο Καραϊσκάκη, έχουν σκοράρει στόπερ του Ολυμπιακού!

• Η αρχή έγινε το 2010, με τον Αβραάμ Παπαδόπουλο να ανοίγει το σκορ στο 26' στο τελικό 1-2 υπέρ της ΑΕΚ, το οποίο διαμορφώθηκε με δύο γκολ του Νάτσο Σκόκο.
  • Συνεχίστηκε το 2011, με τον Ολοφ Μέλμπεργκ να κάνει το 2-0 στο 7', στην επιβλητική νίκη του Ολυμπιακού με σκορ 6-0.
  • Το 2012 και πάλι ο Ολοφ Μέλμπεργκ άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό, με τον Μιραλάς να διαμορφώνει το τελικό 2-0.
  • Το 2013 ο Αβραάμ Παπαδόπουλος σημείωσε δύο γκολ (στο 15' και στο 56'), στο τελικό 3-0, που "σφράγισε" στο 62' ο Αμπντούν.
  • Και το 2015 ο Μποτία συνέχισε την -αν μη τι άλλο- εντυπωσιακή παράδοση των στόπερ - σκόρερ.