Μπέντο: "Μετά το γκολ χάσαμε την ψυχραιμία μας"

Ο τεχνικός του Ολυμπιακού, Πάουλο Μπέντο, υποστήριξε ότι οι "ερυθρόλευκοι" έχασαν την ηρεμία και την ψυχραιμία τους μετά το πρώτο γκολ, ενώ κάθε αντίδραση μετά και το δεύτερο ήταν δύσκολη.

Ο ΠΑΟΚ νίκησε με 2-0 τον Ολυμπιακό, στην Τούμπα για την 23η αγωνιστική της Super League και ο Πορτογάλος τεχνικός των "ερυθρολεύκων", Πάουλο Μπέντο, στάθηκε στην αντίδραση της ομάδας του μετά τα γκολ των Σάχοβ και Πρίγιοβιτς.

"Η αλήθεια είναι ότι ξεκινήσαμε καλά το ματς με έλεγχο, με κατοχή της μπάλας και με ευκαιρίες στα πρώτα 35 λεπτά. Στα τελευταία 10-15 χάσαμε την ισορροπία, δυσκολευτήκαμε - μετά από ένα λάθος δικό μας - και χάσαμε τη συγκέντρωσή μας. Στο ημίχρονο συζητήσαμε τα λάθη μας.

Όταν δεχθήκαμε το γκολ χάσαμε την ηρεμία και τη ψυχραιμία μας, μετά ήρθε και το δεύτερο γκολ και ήταν δύσκολο να αντιδράσουμε και να επιστρέψουμε στην ποιότητά μας", υποστήριξε ο Πάουλο Μπέντο στην κάμερα της NOVA.

Photo credits: Eurokinissi