Μπέντο: "Δεν κάναμε καλό ματς, αλλά νικήσαμε δίκαια"

Μπέντο

Ο προπονητής του Ολυμπιακού, Πάουλο Μπέντο, παραδέχτηκε ότι η ομάδα του δεν έπαιξε καλά με τον Ηρακλή, αλλά σημείωσε ότι η νίκη (2-1) στο Καυτανζόγλειο ήταν δίκαιη.

Μετά το "διπλό" (1-2) στο Καυτανζόγλειο επί του Ηρακλή, ο τεχνικός του Ολυμπιακού, Πάουλο Μπέντο, είπε στην τηλεόραση της Nova: "Αυτό που έπρεπε να είχαμε αποφύγει στο ματς, ήταν το γρήγορο γκολ. Μια φάση στην οποία δεν είχαμε καθόλου συγκέντρωση.

Δεν κάναμε καθόλου καλό πρώτο ημίχρονο, αν και δέκα λεπτά πριν από το τέλος του, είχαμε σωστή αντίδραση. Στο β' μέρος ήμασταν βελτιωμένοι. Παίξαμε απέναντι σε έναν δύσκολο αντίπαλο, που ήταν συγκεντρωμένος στη δουλειά του. Δεν κάναμε καλό παιχνίδι, αλλά πήραμε μια δίκαιη νίκη".

Photo credits: ACTION IMAGES