ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Μήτρογλου και Τσόρι ο μισός Ολυμπιακός

Μήτρογλου και Τσόρι

Διαβάστε γιατί Κώστας Μήτρογλου και Αλεχάντρο Ντομίνγκες είναι ο... μισός Ολυμπιακός τη φετινή περίοδο στο πρωτάθλημα και πως μεταφράζεται αυτό σε αριθμούς (VIDEOS).

Ο Ολυμπιακός πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα της Ξάνθης με 3-1 και ανέβηκε για πρώτη φορά φέτος μόνος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Κώστας Μήτρογλου, ο οποίος πέτυχε δυο γκολ.

Ο "πιστολέρο" έφτασε τα δέκα τέρματα σε 13 συμμετοχές στο πρωτάθλημα και οδηγεί την κούρσα του πρώτου σκόρερ για τη φετινή περίοδο.

Συνολικά πάντως ο Ολυμπιακός μετράει 40 γκολ σε 17 παιχνίδια, έχοντας την καλύτερη επίθεση και την δεύτερη καλύτερη άμυνα ( 1ος ο Παναιτωλικός με 12 γκολ παθητικό) στο πρωτάθλημα.

Μισή επίθεση για... πάρτη τους

Μιας και πιάσαμε τους αριθμούς αξίζει να σημειώσουμε πως Κώστας Μήτρογλου και Τσόρι Ντομίνγκες έχουν συμμετοχή στα μισά γκολ του Ολυμπιακού!

Ο "Μητρογκολ" μετρά 10 τέρματα, ενώ ο Τσόρι 6 γκολ και 4 ασίστ. Μάλιστα πολλές φορές βλέπουμε τον Έλληνα στράικερ να πανηγυρίζει τα γκολ του συμπαίκτη του "γυαλίζοντας" το παπούτσι του.