ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ εύκολα 3-0 τον Πανθηραϊκό στο Γεντί Κουλέ

ΟΦΗ ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο ΟΦΗ επικράτησε 3-0 στο Ηράκλειο του Πανθηραϊκού, σε φιλικό που έγινε το Σάββατο (8/10). Άνοιξε το σκορ ο Χαντί, άλλα δύο τέρματα σημείωσε ο Μάνος από ασίστ του Μιλοσάβλιεφ. (PHOTOS).

Καλή προπόνηση αποτέλεσε για τον ΟΦΗ το φιλικό ματς με τον Πανθηραϊκό. Η ομάδα του Ηρακλείου νίκησε 3-0 την ομάδα της Σαντορίνης, που συμμετέχει στη Γ' Εθνική. Το 1-0 έγινε απο τον Χαντί στο 20' μετά απο τακουνάκι του Βουό, ενώ τα άλλα δυο γκολ πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο ο Μάνος (63' και 67') μετά απο ασίστ του Μιλοσάβλιεφ.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Α' ΜΕΡΟΣ

10' Σουτ του Χαντί, η μπάλα πάνω απο τα δοκάρια.

15' Σέντρα-σουτ του Χαντί, η μπάλα φεύγει άουτ.

20' Το 1-0 για τον ΟΦΗ. Ο Μπουρσέλης βγάζει στον Βουό, αυτός με τακουνάκι βγάζει μόνο τον Χαντί με τον τερματοφύλακα, ο μέσος του ΟΦΗ πλάσαρε σωστά και άνοιξε το σκορ.

30' Ωραια επέμβαση του Πουρή σε δυνατό σουτ του Μασάδο απο το ύψος της περιοχής.

32' Επέμβαση του γκολκίπερ Πουρή, σε ωραία κίνηση και δυνατό σουτ του Βουό μέσα απο την περιοχή.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Β' ΜΕΡΟΣ

56' Απευθείας χτύπημα φάουλ του Μασάδο, η μπάλα λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

59' Αλλαγές απο τον Νιόπλια. Μένει μόνο ο Οστοιτς, εκτός όλοι οι υπόλοιποι.

63' Το 2-0 για τον ΟΦΗ. Ωραία ενέργεια του Μιλοσάβλιεφ, ο οποίος βγάζει για τον Μάνο στο πέναλτι και αυτός με ωραία προσποίηση και εξαιρετικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (2-0).

65' Εντυπωσιακή επέμβαση του νεαρού τερματοφύλακα του ΟΦΗ Παπαδάκη, σε σούτ του Μωραίτη.

67' Το 3-0 για τον ΟΦΗ. Νέα ωραία ενέργεια του Μιλοσάβλιεφ, ο οποίος βγάζει έτοιμο γκολ στον Μάνο, που πλασάρει σωστά και στενει τη μπάλα στα δίχτυα.

82' Επέμβαση του γκολκίπερ του ΟΦΗ Παπαδάκη, σε σουτ του Περιάλη.

86' Επέμβαση του Πουρή σε σουτ του Βρετού μέσα απο την περιοχή.

ΟΦΗ: Δάφκος (59' Παπαδάκης), Κώτσιος (59' Φαζός), Βαλλιάνος (59' Τουγλής), Οστοϊτς, Βουό (59' Μάνος), Χαντί (59' Ογκμποε), Μίκιτς (59' Κομεσίδης), Μπουρσέλης (59' Μανιαδής), Κοιλιάρας (59' Βρετός), Αντουκόρ (59' Χίσι), Μασάδο (59' Μιλοσάβλιεφ).

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ: Πουρής, Κωλέτσης, Καλαγκάνης,Κουμπαρούλης, Σαββίδης (76' Κορτσινίδης), Λούκας,Φύτρος (64' Ζώνας), Μπακάκης, Παπίτσας, Περιάλης, Γαρυφαλόπουλος (51' Μωραΐτης).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βισκαδούρος .

ΒΟΗΘΟΙ: Δασκαλάκης, Μαυραντωνάκης

Photo Credits: Action Images