ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ

Το μήνυμα του Έντερσον μετά το σοβαρό τραυματισμό του

Manchester City's goalkeeper Ederson receives medical treatment during the English Premier League soccer match between Manchester City and Liverpool at the Etihad Stadium in Manchester, England, Saturday, Sept. 9, 2017. (AP Photo/Rui Vieira) AP

O τερματοφύλακας της Σίτι, Έντερσον Μοράες, με ανάρτηση στο twitter, καθησύχασε τους φιλάθλους των "πολιτών", γνωστοποιώντας πως είναι καλά στην υγεία του.

H Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε με το εμφατικό 5-0 της Λίβερπουλ στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Premier League, όμως την αναμέτρηση επισκίασε ο σοβαρός τραυματισμός του γκολκίπερ των "πολιτών", Έντερσον Μοράες στο 37ο λεπτό.

Ο Βραζιλιάνος τερματοφύλακας δέχθηκε ένα "δολοφονικό" χτύπημα απ' τον Σαντιό Μανέ, με αποτέλεσμα να μείνει πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο για οχτώ λεπτά προτού αποχωρήσει με φορείο. Όπως είναι λογικό, υπήρξε μεγάλη ανησυχία για τη σοβαρότητα του τραυματισμού του.

Όμως, λίγη ώρα μετά το τέλος του αγώνα, ο 24χρονος γκολκίπερ, με ανάρτηση στο twitter, καθησύχασε τους φιλάθλους των "πολιτών", γνωστοποιώντας πως είναι καλά στην υγεία του.

"Γεια σε όλους. Είμαι καλά, ήταν απλά ένα τράνταγμα. Σημαντική νίκη. Συνεχίζουμε δυνατά. Ευχαριστώ για τα μηνύματά σας", αναφέρει το μήνυμά του.

Photo Credits: AP Photo/Rui Vieira