ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Μάντζιος: "Σαν νίκη για την ομάδα μου"

Μάντζιος ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Το 1-1 με τον Ατρόμητο είναι θετικό αποτέλεσμα για τον Λεβαδειακό, όπως υποστήριξε μετά το ματς ο Άκης Μάντζιος. "Ήταν σαν νίκη" επεσήμανε ο προπονητής της ομάδας της Βοιωτίας.

Μετά το 1-1 στη Λιβαδειά με τον Ατρόμητο, ο Άκης Μάντζιος ανέφερε: " Ήταν σαν νίκη για την ομάδα μου. Ήταν ένα παιχνίδι ισορροπημένο. Μέτριο το πρώτο ημίχρονο, χωρίς πολλές φάσεις, παιχνίδι τακτικής. Στο δεύτερο ημίχρονο από ένα στημένο, από το πουθενά, βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, αλλά καταφέραμε να ισοφαρίσουμε γρήγορα.

Είχε ο Ατρόμητος την ευκαιρία με το δοκάρι στο 0-1, αλλά είχαμε και εμείς δύο ευκαιρίες μετά το 1-1 για να βάλουμε δεύτερο γκολ. Μετά την αποβολή δεν κινδυνέψαμε ιδιαίτερα, παρότι μείναμε με παίκτη λιγότερο και παρότι είχαμε τραυματισμούς και δεν είχαμε δικαίωμα για άλλη αλλαγή. Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια, είναι ένας πολύ σημαντικός βαθμός".