ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Ηρακλής Ψαχνών-Λεβαδειακός 0-4

Ο Λεβαδειακός φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ τον Ηρακλή Ψαχνών σε φιλικό που διεξήχθη την Δευτέρα το απόγευμα στα Ψαχνά.

Δείγμα θετικό από την παρουσία του Λεβαδειακού στο φιλικό με τον Ηρακλή Ψαχνών για τον Σάββα Παντελίδη. Η ομάδα της Βοιωτίας επικράτησε με 4-0 έχοντας μάλιστα και τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ ενώ ο νεαρός τεχνικός είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει και κάποιους νέους παίκτες του όπως ο Παππάς που μάλιστα πέτυχε και ένα γκολ για τους πράσινους.

Το σχετικό δελτίο Τύπου αναφέρει: "Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε με σκορ 0-4 του Ηρακλή Ψαχνών σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στην πόλη της Εύβοιας.

Το σκορ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ άνοιξε ο Milosavljev με σουτ στο 7’, ενώ το 0-2 πέτυχε ο A. Ortega με ατομική ενέργεια στο 33’.
Δύο λεπτά αργότερα ο Warden πέτυχε το 0-3. Το τελικό 0-4 πέτυχε ο Παππάς στο 88’.

Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση και έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να πετύχουν κι άλλα τέρματα.

Για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ ξεκίνησαν τον αγώνα οι: Μοσχονάς, Τόμας, Κώτσιος, Πρόζιτς, Μαχαίρας, Ζίτο, Κονέ, Γκόμεζ, Γούορντεν, Μιλοσάβλιεφ, Ορτέγκα.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Στρατηλάτης, Παππάς, Γιάντσης, Αποστολόπουλος, Θέος, Μάγκας και Σκέμπης".