ΚΕΡΚΥΡΑ

Νίκη για την Κέρκυρα, 1-0 το Αργυρόκαστρο

Κέρκυρα

Με ένα γκολ του Γεωργακόπουλου στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης, η Κέρκυρα επικράτησε του Αργυρόκαστρου με σκορ 1-0 σε φιλικό ματς, το οποίο διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του Πλάντραφου.

Η ομάδα της Κέρκυρας έφτασε στην επικράτηση απέναντι στην αλβανική ομάδα, η οποία φέτος επέστρεψε στη μεγάλη κατηγορία της χώρας της, συνεχίζοντας το νικηφόρο σερί στα φιλικά ματς που δίνει στο πλαίσιο της καλοκαιρινής της προετοιμασίας και μάλιστα, κρατώντας το μηδέν στην άμυνα για μια ακόμα φορά.

Ο προπονητής της Κέρκυρας, Μιχάλης Γρηγορίου, είχε, εξάλλου, την ευκαιρία να βγάλει και πάλι χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική κατάσταση των παικτών του.

ΑΟΚ ΠΑΕ ΚΕΡΚΥΡΑ (α’ ημίχρονο): Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Ντιμιτρόφσκι, Γκόμες, Ζαραδούκας, Σιόντης, Ζορμπάς, Επστάιν, Γεωργίου, Κόντος, Γεωργακόπουλος

ΑΟΚ ΠΑΕ ΚΕΡΚΥΡΑ (β’ ημίχρονο): Αραμπατζής, Ιωάννου, Γρομητσάρης, Σπίνουλας, Ντιόγκο, Τζανουλίνος, Κρητικός, Ντουαλά, Αρναρέλλης, Χιντζίδης, Παμλίδης

Η ομάδα του Αργυρόκαστρου παρατάχθηκε με τους παρακάτω: Μιράκα, Αράπα, Μερσίνι, Μπεκίρι, Ράπο, Μπραχιμάι, Αλέξι, Λίτσεϊ, Ρότσα, Αμπαζάι, Μπρέγου. Έπαιξαν ακόμα οι: Ρούτσι, Σέχου, Σογκάι, Κάσμα, Στράβα

* Ο Αντιλέχου ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα για όσο το δυνατόν πιο γρήγορη επανένταξη στον κανονικό ρυθμό προπονήσεων, καθώς εμφάνισε σημάδια κόπωσης.

* Οι Ναζίμ και Τριαντάφυλλος ακολουθούν ατομικό πρόγραμμα, καθώς προέρχονται από τραυματισμό.

* Οι Τουράμ και Νίκιτς δεν αγωνίστηκαν για λόγους ξεκούρασης.