ΚΕΡΚΥΡΑ

Γρηγορίου: "Το καλύτερο ξεκίνημα"

Γρηγορίου INTIME SPORTS

Ο Μιχάλης Γρηγορίου δήλωσε ότι η Κέρκυρα πραγματοποίησε το καλύτερο πρώτο ημίχρονο στον αγώνα με την Κέρκυρα από την στιγμή που ανέλαβε τους "Φαίακες".

Ικανοποιημένος από τη νίκη της Κέρκυρας επί της Βέροιας με 4-0 δήλωσε ο προπονητής της Κέρκυρας Μιχάλης Γρηγορίου

" Το καλύτερο ξεκίνημα από την ημέρα που ήρθα στην ομάδα. Εξαιρετικό 25λεπτο είχα πει στα παιδιά ότι θα πρέπει να παραβλέψουμε τα προβλήματα μας που ήταν πολλά για το παιχνίδι, την κούραση και να παίξουμε έναν "τελικό".

Μπήκαμε όπως συνηθίζουμε πολύ δυνατά στο παιχνίδι. Η ομάδα που ήθελε περισσότερο τη νίκη ήμασταν εμείς και την κατακτήσαμε δίκαια. Στο 2ο ημίχρονο η Βέροια δικαιούταν κάποιο γκολ αλλά τέλος καλό όλα καλά. Κοιτάμε τον επαναληπτικό με την ΑΕΚ στο κύπελλο που θα διεκδικήσουμε στα ίσα.

Θέλω να ευχαριστήσω και να κοιτάξουμε το επόμενο παιχνίδι γιατί έχουμε πολύ δουλειά μπροστά μας. Περιμένουμε επιστροφές αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένος από τα παιδιά. Είχαμε προβλήματα, τα γήπεδα είναι βαριά και φαίνεται ότι είμαστε ομάδα. Περιμένουμε έναν ποδοσφαιριστή τον Λεάλ και άλλους δύο ποδοσφαιριστές".