ΚΕΡΚΥΡΑ

Ανεπίσημο ντεμπούτο Βοσνιάδη, 3-0 η Κέρκυρα τον Παναιγιάλειο

Κέρκυρα

Η Κέρκυρα, στο ανεπίσημο ντεμπούτο του Αλέκου Βοσνιάδη στον πάγκο, νίκησε 3-0 τον Παναιγιάλειο στο νησί. Οι Παμλίδης, Κόντος και Μπαλάφας τα γκολ για τους Φαίακες.

Φιλικό στο στο βοηθητικό γήπεδο της Κέρκυρας έδωσε το απόγευμα του Σαββάτου (2/9) ο ΑΟΚ απέναντι στον Παναιγιάλειο, κατακτώντας τη νίκη με 3-0. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Παμλίδη, ενώ το 2-0 σημειώθηκε στο 20' με τον Κόντο. Στο 25' έγινε το 3-0 για το σύνολο του Αλέκου Βοσνιάδη, αυτή τη φορά με σκόρερ τον Μπαλάφα.

Οι Αιγιώτες αιφνιδιάστηκαν από τα τρία γρήγορα γκολ και η πρώτη τους απειλή ήταν στο 33', όταν ο Ισπανός Κριστέτο είχε δοκάρι. Μετά το ημίωρο άρχισε να ισορροπεί η Μαύρη Θύελλα, που είχε δεχτεί τρία τέρματα μέσα σε 15 περίπου λεπτά. Και στο δεύτερο μέρος έδειξαν βελτιωμένη εικόνα οι «μελανόλευκοι», που έχασαν σημαντική ευκαιρία για γκολ στο 85' με τον Κόκκορη.

ΚΕΡΚΥΡΑ: Κουτζαβασίλης (46' Κολοβούρης), Σοϊλέδης (46' Αναστασίου), Γκομέζ (46' Ιωάννου), Βενέτης (46' Κρητικός), Γρομητσάρης, Σιόντης (46' Βάργκας), Έπστάιν (46' Γεωργίου), Κόντος (46' Κέβιν), Μπαλάφας (46' Μπάουμαν), Ντουαλά (46' Ζορμπάς), Παμλίδης (46' Σπίνουλας).

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Πολίτης (46' Αθανασίου), Ρέλλας (46' Τσερκέζος), Κοντοχρήστος (63' Ντέμο), Σμίλτος (85' Σακκελαρόπουλος), Βλάχος, Γκούμας (46' Μπρους), Γαβριηλίδης (60' Καζναφέρης), Κριστέτο (85' Τσουρής), Αρναρέλλης (70' Κόκκορης), Γεωργακόπουλος (46' Σταματής), Σκαρτσίλας (60' Κάναλς).

Photo credits: Eurokonissi