ΗΡΑΚΛΗΣ

Ισόπαλος με Γκόου Αχέντ Ιγκλς ο Ηρακλής

Φιλικό με την ολλανδική Γκόου Αχέντ Ιγκλς έδωσε την Τρίτη (26/7) ο Ηρακλής, με τον Μοντέιρο για λογαριασμό του Γηραιού να ισοφαρίζει στο 74' για το τελικό 1-1.

Σημάδια αγωνιστικής βελτίωσης έδειξε ο Ηρακλής στο φιλικό της Τρίτης (26/7) απέναντι στην Γκόου Αχέντ Ιγκλς.

Γιαννίκογλου, Καραγκούνης, Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Στάμου, Αγγελόπουλος, Λεοζίνιο, Κυριακίδης, Πασάς και Περόνε ήταν ενδεκάδα που επέλεξε ο Νίκος Παπαδόπουλος να ξεκινήσει το ματς, με τον Έλληνα τεχνικό να διαφοροποιεί το αρχικό σχήμα σε σχέση με τον αγώνα κόντρα στη Μέχελεν.

Ο Γιαννίκογλου ήταν κάτω από τα γκολπόστ, Καραγκούνης, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης και Σαραμαντάς από δεξιά ρπος αριστερά στην άμυνα, με τους Στάμου και Αγγελόπουλο δίδυμο στον άξονα της μεσαίας γραμμής.

Ρόλο επιτελικού είχε ο Λεοζίνιο, με τους Πασά - Κυριακίδη στα άκρα της επίθεσης και φορ τον Περόνε.

Στο 32ο λεπτό προηγήθηκαν οι Ολλανδοί στην αναμέτρηση και λίγο μετά ο Ιντζόγλου πήρε τη θέση του λαβωμένου Ζιαμπάρη. Στο 37' ο Λεοζίνιο απέτυχε να σκοράρει σε τετ-α-τετ.

Στην επανάληψη, ο Μοντέιρο (είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς) με μονοκόμματο σουτ βρήκε δίχτυα (74'), ισοφαρίζοντας για το τελικό 1-1 στο Τόρβολε.