ΗΡΑΚΛΗΣ

Έγραψε ιστορία στην Α Εθνική ο Περόνε

Περόνε

Διαβάστε γιατί το γκολ του Εμάνουελ Περόνε στο παιχνίδι της Καλλονής με τον Ηρακλή έγραψε ιστορία στην πρώτη κατηγορία (VIDEO).

Μετά από τέσσερα χρόνια ο Ηρακλής επέστρεψε στην πρώτη κατηγορία και στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος κέρδισε με 1-0 την Καλλονή στην Μυτιλήνη. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Εμάνουελ Περόνε στο 7ο λεπτό με όμορφο πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Το γκολ του Αργεντινού στράικερ είναι ιστορικό, καθώς ξεπέρασε τον Μίρνες Σίσιτς και έγινε ο πρώτος ξένος παίκτης που σκοράρει με έξι διαφορετικές ομάδες στην πρώτη εθνική (είχαν από πέντε με τον Σλοβένο).

Ο Περόνε έκανε το ντεμπούτο του το 2005 στην αναμέτρηση Λεβαδειακός - Ιωνικός, ομάδα στην οποία αγωνιζόταν ο Σίσιτς, ο οποίος ξεκίνησε επίσης την ίδια περίοδο στη χώρα μας!