ΙΝΤΕΡ

Όργια Ικάρντι στη Γένοβα!

Inter Milan's Mauro Icardi celebrates after scoring during the Serie A soccer match between Inter Milan and Chievo Verona at the San Siro stadium in Milan, Italy, Sunday, Dec. 3, 2017. (AP Photo/Antonio Calanni) AP PHOTO/ANTONIO CALANNI

Ο Μάουρο Ικάρντι σημείωσε χατ τρικ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Ίντερ με την Σαμπντόρια (5-0), ενώ έβαλε και τέταρτο γκολ στο ξεκίνημα του β' μέρους. Ξεπέρασε τα 100 γκολ στη Serie A ο Αργεντινός στράικερ. (VIDEOS)

Ο Μάουρο Ικάρντι είναι σεληνιασμένος στον αγώνα της Ίντερ με την Σαμπντόρια στο "Λουίτζι Φεράρις" για την 29η αγωνιστική της Serie A. Ο Αργεντινός στράικερ, ο οποίος έμεινε εκτός κλήσεων της εθνικής του ομάδας, δείχνει ότι βρίσκεται σε σούπερ φόρμα και το... πλήρωσε η ομάδα από την Γένοβα στη νίκη των "νερατζούρι" με 5-0.

Ο αρχηγός των Μιλανέζων έκανε το 0-2 στο 30ό λεπτό με πέναλτι, για να σκοράρει με τακουνάκι ένα λεπτό μετά. Στο ημίχρονο είχε κάνει ήδη χατ τρικ, σκοράροντας στο 44', για να μην σταματήσει εκεί, πετυχαίνοντας και τέταρτο γκολ στο 51'. Αν μη τι άλλο, είναι μια από τις παραγωγικές εμφανίσεις της καριέρας του, ενώ να σημειωθεί πως ξεπέρασε τα 100 γκολ στη Serie A.

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: Βιβιάνο, Μπερεσίνσκι (34' Βέρε), Σιλβέστρε, Φεράρι, Μούρου, Μπαρέτο (54' Ρετζίνι), Τορέιρα, Πρατ, Ραμίρες (50' Καπράρι), Κουαλιαρέλα, Σαπάτα

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Κανσέλο, Σκρίνιαρ, Μιράντα, Ντ' Αμπρόζιο, Μπρόζοβιτς, Γκαλιαρντίνι, Καντρέβα (78' Βεσίνο), Ραφίνια (80' Βαλέρο), Πέρισιτς, Ικάρντι (66' Έντερ)

Τα αποτελέσματα της 29ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Ουντινέζε - Σασουόλο 1-2 (44' Φοφανά / 42' αυτ. Αλί Αντνάν, 74' Σένσι)

ΣΠΑΛ - Γιουβέντους 0-0

Κυριακή

Σαμπντόρια - Ίντερ 0-5 (26' Πέρισιτς, 30' πέν., 31', 44', 51' Ικάρντι)

****υποβιβάζονται οι 3 τελευταίοι

*****στην ισοβαθμία μετρούν τα μεταξύ τους ματς, μετά η διαφορά τερμάτων, μετά η καλύτερη επίθεση και μετά γίνεται κλήρωση (αν κρίνεται σημαντική θέση)