ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Στο 90' με Μάντζουκιτς η Γιουβέντους

Με το πρώτο του γκολ ο Μάριο Μάτζουκιτς χάρισε στο 90' τη φιλική νίκη (2-1) στην Γιουβέντους επί της Λέχια Γκντανσκ, ενώ ο Πολ Πογκμπά είχε ανοίξει το σκορ (video)

Η Γιουβέντους νίκησε 2-1 την Λέχια Γκντανσκ χάρη σε γκολ του Μάριο Μάντζουκιτς στο 90', ενώ ο Πολ Πογκμπά είχε ανοίξει το σκορ στο 4ο λεπτό.

Οι Πολωνοί είχαν ισοφαρίσει στο 81' με τον Μπούκσα, ενώ αυτό ήταν το δεύτερο φιλικό της "γηραιάς κυρίας", με το πρώτο να είναι η ήττα από τη Ντόρτμουντ (0-2).

Το κακό για τον Μασιμιλιάνο Αλέγκρι είναι πως ο Τζόρτζιο Κιελίνι ζήτησε αλλαγή στα πρώτα λεπτά, ενώ είναι ήδη τραυματίας ο Αντρέα Μπαρτζάλι.