ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Δερμιτζάκης: "Βελτιωνόμαστε παιχνίδι με το παιχνίδι"

Ικανοποιημένος από την εικόνα του Εργοτέλη στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο, παρουσιάστηκε ο Παύλος Δερμιτζάκης, με την ομάδα του να παίρνει τον ένα πόντο στο Περιστέρι.

Ο Εργοτέλης απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τον Ατρόμητο, με τον Παύλο Δερμιτζάκη να είναι ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του και το αποτέλεσμα που κατάφεραν να πάρουν στο Περιστέρι.

Συγκεκριμένα, δήλωσε:

Σήμερα αντιμετωπίσαμε μια πολύ καλή και δύσκολη ομάδα που έχει αλλάξει επίπεδο τα τελευταία χρόνια. Σαν παιχνίδι μπορεί να μην είχε πολλές φάσεις, αλλά είχε ρυθμό στο μεγαλύτερο μέρος του.

Μετά την πίεση που δεχθήκαμε στα πρώτα λεπτά, στη συνέχεια ισορροπήσαμε το ματς. Στην επανάληψη παρά το γρήγορο γκολ, δημιουργήσαμε ευκαιρίες, ισοφαρίσαμε και ψάξαμε και το δεύτερο γκολ.

Συγχαρητήρια στα παιδιά για τον βαθμό της ισοπαλίας μέσα σε μια δύσκολη έδρα. Θεωρώ ότι η εικόνα της ομάδας παιχνίδι με παιχνίδι βελτιώνεται και θεωρώ ότι θα πάρουμε πολλά μέσα από το δύσκολο πρόγραμμα που περιμένει την ομάδα".