ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Ο Νεϊμάρ έπιασε στα γκολ τον Ροναλντίνιο στην Μπαρτσελόνα

Με το γκολ που πέτυχε εναντίον της Έιμπαρ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Νεϊμάρ έπιασε τον Ροναλντίνιο στα 94 τέρματα με την φανέλα της Μπαρτσελόνα.

Το 94ο του τέρμα με την φανέλα της Μπαρτσελόνα πανηγύρισε χθες (22/1) ο Νεϊμάρ στον αγώνα με την Έιμπαρ, όπου οι Καταλανοί επικράτησαν με το επιβλητικό 4-0 εκτός έδρας για την 19η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Ο Βραζιλιάνος μάλιστα έπιασε τον θρυλικό συμπατριώτη του, Ροναλντίνιο, ο οποίος έκανε... παπάδες την περίοδο που αγωνίστηκε με την φανέλα των μπλαουγκράνα και μάλιστα έχουν τον ίδιο αριθμό τερμάτων με τον Νεϊμάρ να μετρά 43 λιγότερες συμμετοχές (164 έναντι 207).

Ο μεν "Ρόνι" έπαιξε πέντε σεζόν στην Μπαρτσελόνα, ενώ ο νυν άσος της ομάδας διάγει την τρίτη του σεζόν εκεί. Μετά τις 2 Οκτωβρίου κατάφερε να βρει δίχτυα και για τον ίδιο ήταν μια σημαντική στιγμή. Μένει να δούμε αν το γκολ αυτό θα τον κάνει να... ξεκολλήσει και να αρχίσει να "πυροβολεί" ξανά.