Για καταχρήσεις από πλευράς Λιονέλ Μέσι την περασμένη σεζόν έκανε λόγο ο παλιός άσος της Μπαρτσελόνα, Κάρλος Ρέσακ. Τι αποκάλυψε για Γουαρδιόλα και Βιλανόβα.

Χτύπημα του σκορπιού από τον... Λουίς Ενρίκε!

Ο Λουίς Ενρίκε έκανε ένα σούπερ κόλπο με τη μπάλα κατά τη διάρκεια του Γρανάδα-Μπαρτσελόνα και γνώρισε την αποθέωση από το κοινό. Απολαύστε τον (video).

Σάββατο 28 Φεβ. 2015

ΞΑΝΑ ΣΤΟ -1 ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΕΑΛ

Συνήλθε στην Γρανάδα η Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στις επιτυχίες, καθώς νίκησε με 3-1 στην Γρανάδα, έχοντας σκόρερς τους Ράκιτιτς, Λουίς Σουάρες και Μέσι. 4 γκολ σε 15 λεπτά ο Μπουένο! (videos)

ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΑΡΗ ΤΟΥ 2016

Ματιές σε Μποσίλια η Μπαρτσελόνα

Μπορεί η Μπαρτσελόνα να μην έχει δικαίωμα για μεταγραφές μέχρι το Γενάρη του 2016, ωστόσο το "σαφάρι" στη Ν. Αμερική συνεχίζεται με τον Γκαμπριέλ Μποσίλια να εμφανίζεται ως στόχος των "μπλαουγκράνα". (VIDEO)

ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΣΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ

Σαπουνόπερα: Μπαρτσελόνα!

Ποιος σας είπε ότι τα μπλεξίματα με την δικαιοσύνη λόγω της μεταγραφής Νεϊμάρ, το μεταγραφικό "εμπάργκο" από την ΦΙΦΑ και η διοικητική αβεβαιότητα είναι τα ΜΟΝΑΔΙΚΑ προβλήματα της Μπαρτσελόνα; Σας γελάσανε (φωτογραφίες, VIDEO)!

Παρασκευή 27 Φεβ. 2015

ΓΙΟΡΤΑΣΕ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΗΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ ΤΟΥ

Η ιδιαίτερη selfie του Μέσι

Ο Λιονέλ Μέσι δεν συνηθίζει να βγάζει selfie φωτογραφίες με την οικογένειά του, όταν όμως το κάνει φροντίζει να είναι άκρως εντυπωσιακές.

Πέμπτη 26 Φεβ. 2015

ΑΠΟ ΘΕΣΗ ΑΜΥΝΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ

To video που αθωώνει τον Σουάρες!

Ο Λουίς Σουάρες κατηγορήθηκε πως δάγκωσε τον Ντεμιτσέλις κατά τη διάρκεια του Μάντσεστερ Σίτι-Μπαρτσελόνα όμως ένα video τον... βγάζει λάδι! Επίθεση του Ουρουγουανού κατά των αγγλικών ΜΜΕ.

Τετάρτη 25 Φεβ. 2015

ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΣΙΤΙ

Όταν η "Μπάρτσα" έκρυψε τη μπάλα

Η Μπαρτσελόνα του πρώτου 45λεπτου κόντρα στη Σίτι θύμισε αρκετές στιγμές ομάδα... Γουαρδιόλα. Δείτε τους Καταλανούς να ταλαιπωρούν τους αντιπάλους τους με 51 σερί πάσες (video).

ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΤΗΣ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΣ

Δάγκωσε τον Ντεμιτσέλις ο Σουάρες;

Ο Λουίς Σουάρες "δάγκωσε" δύο φορές τη Μάντσεστερ Σίτι σκοράροντας ισάριθμες φορές για τη Μπαρτσελόνα, ίσως όμως να δάγκωσε και τον Μαρτίν Ντεμιτσέλις στο 92ο λεπτό! Δείτε το video.

ΚΟΥΝΗΣΕ ΔΙΧΤΥΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ "ETIHAD"

Ο Σουάρες έσπασε την κατάρα!

Ο Λουίς Σουάρες κατάφερε μέσα σε 15 λεπτά να κάνει τέτοια ζημιά στη Μάντσεστερ Σίτι όσα δεν είχε καταφέρει ως παίκτης της Λίβερπουλ για 3,5 χρόνια. Διαβάστε λεπτομέρειες.

ΔΕΝ ΑΦΗΣΕ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΗ ΤΗΝ... ΠΡΟΚΛΗΣΗ

Καυγάς Νεϊμάρ με νεαρό φαν της Σίτι!

Νεαρός οπαδός της Μάντσεστερ Σίτι θέλησε να πικάρει τον Νεϊμάρ μετά το χαμένο πέναλτι του Μέσι στο φινάλε. Δείτε πώς αντέδρασε ο Βραζιλιάνος άσος της Μπαρτσελόνα (video).

ΘΕΩΡΕΙ ΠΩΣ Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΗ

Λουίς Ενρίκε: "Ο Μέσι θα χτυπήσει και το επόμενο πέναλτι"

Απόλυτα ευχαριστημένος από τη νίκη της Μπαρτσελόνα στο Μάντσεστερ εμφανίστηκε ο Λουίς Ενρίκε, ο οποίος ξεκαθάρισε πως έχει εμπιστοσύνη στον Μέσι όσον αφορά στις εκτελέσεις των πέναλτι.

"MISS PENALTY" Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ "ΠΕΝΑΛΝΤΟ"

Τα χαμένα πέναλτι του Μέσι

Ο Λιονέλ Μέσι έχει χάσει τα 5 από τα τελευταία 10 πέναλτι που έχει εκτελέσει. Πλέον μετράει 14 αποτυχημένες προσπάθειες από τα 11 βήματα και το Sport24.gr σας τις θυμίσει. BONUS: Επική φωτό με τον Μέσι ως... "Miss Penalty" (videos)

ΜΙΚΡΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ

Η στατιστική λέει Μπαρτσελόνα... δαγκωτό

Το ξέρατε πως η Μπαρτσελόνα έχει κερδίσει τις περισσότερες αποβολές αντιπάλων στην ιστορία του Τσάμπιονς Λιγκ; Δείτε ενδιαφέροντα στατιστικά με αφορμή το ματς των Μπλαουγκράνα με τη Σίτι.

ΤΑ ΕΒΑΛΕ ΜΕ ΤΑ... ΝΕΡΑ

Τα πήρε στην αλλαγή του ο Άλβες!

Η αντικατάσταση του Ντάνι Άλβες από τον Λουίς Ενρίκε, στην αναμέτρηση της Μπαρτσελόνα με τη Μάντσεστερ Σίτι δεν άρεσε και πολύ στο Βραζιλιάνο, που αντέδρασε αναλόγως. (VIDEO)

Τρίτη 24 Φεβ. 2015

Ο ΧΑΡΤ ΕΠΙΑΣΕ ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΟΥ ΜΕΣΙ

Μάντσεστερ Σίτι - Μπαρτσελόνα 1-2

Όπως και πέρσι στους "16", η Μπαρτσελόνα νίκησε (2-1) την Σίτι στο Μάντσεστερ και δύσκολα δεν θα προκριθεί στα προημιτελικά. Δύο γκολ ο Σουάρες, ο Μέσι στο 94' σε πέναλτι δε νίκησε τον Χαρτ (videos)

ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Ενρίκε: "Δεν με ενδιαφέρει η ιδιωτική ζωή των παικτών μου"

Ο Λουίς Ενρίκε κάλυψε τους Λιονέλ Μέσι και Ζεράρ Πικέ για την επίσκεψή τους σε καζίνο, ενώ τόνισε ότι η Μπαρτσελόνα πρέπει να αποκλείσει ομάδες όπως η Μάντσεστερ Σίτι αν θέλει να φθάσει στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

ΜΑΤΣΑΡΕΣ ΣΕ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ & ΤΟΡΙΝΟ

Preview: Σίτι - Μπαρτσελόνα, Γιουβέντους - Ντόρτμουντ

Μετά το καζίνο η Μπαρτσελόνα επισκέπτεται το Μάντσεστερ για να παίξει με την Σίτι, ενώ Γιουβέντους και Ντόρτμουντ ξανά αντιμέτωπες μετά από 18 χρόνια. Δείτε στοιχεία, δηλώσεις και πιθανές 11άδες για τα ματς των "16" του Champions League (videos)