ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Δέλλας: "Δεχτήκαμε το 2-0, ενώ πιέζαμε"

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Τραϊανός Δέλλας τόνισε ότι ο Ατρόμητος έπαιξε ανοιχτά και πλήρωσε την αδυναμία του να σκοράρει εναντίον του Παναθηναϊκού.

Η αναβολή του ημιτελικού του Κυπέλλου δεν επηρέασε τον Ατρόμητο σύμφωνα με τον Τραϊανό Δέλλα, ο οποίος χρέωσε την ήττα στην αδυναμία των παικτών του να σκοράρουν.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Τραϊανού Δέλλα στη συνέντευξη Τύπου:

"Έγινε ένα καλό παιχνίδι. Εμείς δεν μπήκαμε καλά στο πρώτο 15λεπτο και το πληρώσαμε με την πρώτη ευκαιρία του Παναθηναϊκού. Μετά ισορροπήσαμε το παιχνίδι, κυκλοφορήσαμε τη μπάλα, είχαμε ευκαιρίες για γκολ, δυστυχώς όμως δεν μπήκε το γκολ...

Πάνω που ελέγχαμε το ματς στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι τελείωσε στην κόντρα επίθεση για το 2-0.

Τα παιδιά προσπάθησαν να παίξουν ανοιχτό ποδόσφαιρο δίχως σκοπιμότητες. Θα πρέπει γι' ακόμα μια φορά τις ευκαιρίες που κάνουμε ειδικά απέναντι σε μεγάλους αντιπάλους, να τις εκμεταλλευόμαστε. Αν δεν κάνεις γκολ, είναι μοιραίο να χάνεις το παιχνίδι.

Δεν μας επηρέασε η αναβολή του Κυπέλλου. Είναι όμως λυπηρό που δεν θα παίξουμε στο Κύπελλο γιατί το είχαμε θέσει ως στόχο".