ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Απίθανο ρεκόρ ο Ιγκλέσιας απέναντι σε ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΑΕΚ

Ιγκλέσιας INTIME SPORTS

Ο Ματίας Ιγκλέσιας έχει καταφέρει το απίστευτο, πετυχαίνοντας τρία γκολ σε 10 μήνες απέναντι σε Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό και ΑΕΚ όλα στο ίδιο λεπτό (videos)!

Με το που έβαλε το γκολ ο Αργεντινός άσος τ ην Κυριακή απέναντι στην ΑΕΚ, μας ήρθε αμέσως στο μυαλό το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό όπου και πάλι ισοφάρισε προς το τέλος. Έτσι είπαμε να κοιτάξουμε τα στατιστικά του και είδαμε ΤΟ απίστευτο.

Ο Ματίας Ιγκλέσιας έχει σκοράρει τρία γκολ τους τελευταίους οκτώ μήνες και τα τρία είναι απέναντι σε Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό, ΑΕΚ, στο ίδιο λεπτό και σε όλα ισοφάρισε σε 1-1!

Σατανική σύμπτωση; Μπορεί. Το γεγονός πάντως είναι πως ο Ιγκλέσιας έχει πετύχει κάτι που σπάνια θα ξαναδούμε στα ελληνικά γήπεδα και ίσως να μην έχει συμβεί ποτέ στο παρελθόν (χωρίς να είμαστε σίγουροι).

Ας δούμε αναλυτικά τα γκολ του και κάτω κάτω μπορείτε να δείτε τα βίντεο από τα παιχνίδια.

Σεζόν 2011-2012

28/04/12 Ατρόμητος Αθηνών - Ολυμπιακός 1-2 (Κύπελλο)

Ισοφάρισε στο 76ο λεπτό σε 1-1. Το ματς πήγε στην παράταση και ο Ατρόμητος έχασε στο 119' με γκολ του Φουστέρ