ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Βεργέτης: "Κρατάμε το βαθμό και συνεχίζουμε"

Ο Στάικος Βεργέτης εμφανίστηκε ικανοποιημένος για την εμφάνιση των ποδοσφαιριστών του στο βαρύ αγωνιστικό χώρο του ΔΑΚ Κομοτηνής.

Αναλυτικά τα όσα είπε στην συνέντευξη Τύπου ο Στάικος Βεργέτης μετά το ισόπαλο 1-1 με τον Πανθρακικό: "Δεν μπορείς να παίξεις εύκολα εδώ και σε τέτοιο αγωνιστικό χώρο. Οι συνθήκες ήταν δύσκολες, ωστόσο παλέψαμε, κάναμε για μια ακόμα φορά πολλές ευκαιρίες αλλά δεν καταφέραμε να βάλουμε ένα ακόμα γκολ.

Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ και κόντρα στη ροή της αναμέτρησης, αλλά μετά κυριαρχήσαμε μέχρι και το πρώτο 25λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου. Στο φινάλε προσπαθήσαμε να διαφυλάξουμε το σκορ σε αυτά τα επίπεδα κάτι που καταφέραμε. Κρατάμε τον βαθμό που πήραμε σήμερα και συνεχίζουμε".

Για τις χαμένες ευκαιρίες: "Σε αντίθεση με τον Εργοτέλη που βάλαμε τέσσερα γκολ, έχουμε ένα θέμα με τις τελικές αλλά πιστεύω πως θα έρθουν ακόμα καλύτερα αποτελέσματα".