ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Βεργέτης: "Καταφέραμε να χάσουμε το ματς"

Ο Στάικος Βεργέτης τόνισε ότι ο Αστέρας επηρεάστηκε από το γκολ της ισοφάρισης που δέχτηκε και έφτασε να χάσει από τον Ηρακλή ένα παιχνίδι που φαινόταν δικό του.

"Σήμερα σε ένα παιχνίδι που φαινόταν ότι είχε όλες τις προοπτικές υπέρ μας καταφέραμε να το χάσουμε. Αυτό είναι το πρόσωπο του ποδοσφαίρου, αντί να γίνει το 2-0 με την ευκαιρία του Γιάννου στο δεύτερο ημίχρονο, δεχτήκαμε σε μία επιθετική μετάβαση του αντιπάλου την ισοφάριση.

Θεωρώ ότι μας επηρέασε παραπάνω από όσο πρέπει το γκολ της ισοφάρισης", τόνισε στη συνέντευξη Τύπου ο Έλληνας τεχνικός των Αρκάδων μετά την ήττα με 2-1 από τον Ηρακλή και πρόσθεσε:

"Στη συνέχεια και ενώ πάλι είχαμε τον έλεγχο, ο αντίπαλος έκανε άλλη μία επιθετική μετάβαση δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ.

Εμείς δεν είχαμε το χώρο να μεταβιβάσουμε την μπάλα και να αναπτύξουμε επίθεση από τον άξονα, λόγω της καλής συγκέντρωσης του αντιπάλου.

Έτσι λοιπόν κάναμε τις επιθέσεις από τα άκρα. Οι παίκτες έδωσαν και την ψυχή τους για να πάρουν κάτι καλύτερο από τον αγώνα μέχρι και το τελευταίο λεπτό. Αυτό δεν έγινε, κοιτάμε την συνέχεια".