ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Φιλική επικράτηση για Αστέρα, 2-0 τη Σπάρτη

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Αστέρας δεν δυσκολεύτηκε κόντρα στην Σπάρτη στο φιλικό που διεξήχθη το Σάββατο με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 2-0 και τον Δημήτρη Ελευθερόπουλο να χρησιμοποιεί 22 ποδοσφαιριστές.

Με δυο γκολ από το πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει σε φιλικό παιχνίδι της Σπάρτης με 2-0 με τον Δημήτρη Ελευθερόπουλο να δίνει χρόνο συμμετοχής σε 22 ποδοσφαιριστές του.

Δύο παίκτες που δεν είχαν έως τώρααρκετό χρόνο συμμετοχής στον Αστέρα ήταν οι σκόρερ της φιλικής νίκης στο ματς που διεξήχθη το Σάββατο το μεσημέρι στο γήπεδο του Αστέρα.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή σε όλο το πρώτο ημίχρονο όπου και πέτυχαν τα δυο τους γκολ. Ο Αστέρας άνοιξε το σκορστο 22ο λεπτό με τον Τσάβες. Ο Ιωαννίδης με πάρα πολύ ωραία ατομική ενέργεια από αριστερά μπήκε στην περιοχή, γύρισε στον Ιγκλέσιας που δεν κατάφερε να νικήσει από κοντά την αντίπαλη άμυνα, ωστόσο ο Πότσι πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε. Το τελικό 2-0 σημειώθηκε στο 34ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στανισλάβιεβιτς, το οποίο κέρδισε ο ίδιος ο Σέρβος μεσοεπιθετικός.

Στην επανάληψη οι πολλές αλλαγές και των δύο ομάδων επηρέασαν την εξέλιξη της αναμέτρησης, με αποτέλεσμα το 2-0 να παραμείνει έως και το τελευταίο σφύριγμα του κυρίου Δελφάκη.

Αστέρας Τρίπολης (Ελευθερόπουλος):Κοζίτσκι, Ευαγγέλου, Μπέρτος, Δημούτσος, Ιγκλέσιας, Τσιλιανίδης, Στανισάβλιεβιτς, Γιαννούλης, Κώτσιρας, Ιωαννίδης, Τσάβες.

Αστέρας Τρίπολης (β' ημίχρονο): Αθανασιάδης, Κυριακόπουλος, Ντουντού, Μακροστέργιος, Χαμντανί, Ιγκόρ, Τσουκαλάς, Μάσα, Νίκο Φερνάντεθ, Καλτσάς, Συρεγγέλας.

Σπάρτη (Αντωνίoυ):Μελίσσας (46' Κραβαρίτης), Παπαχρήστος, Καρτσαμπάς, Γιαννίτσης , Κατσίκης (75′ Σακλαμάκης), Οικονομόπουλος (46′ Χάδιαρης), Μπανούσης (83′ Κορνέζος), Αναστασόπουλος (86′ Μπουτσικάρης), Ηλιόπουλος (83′ Ρασσιάς), Μπουντόπουλος (37′ Παναγιώτου), Αναστασάκος (79′ Ασπιώτης).

PHOTO CREDITS: ACTION IMAGES