ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Ατομικό για τέσσερις στον Αστέρα

Συνεχίστηκε το προπονητικό πρόγραμμα του Αστέρα, ατομική προπόνηση έκαναν οι Σανκαρέ, Ιγκλέσιας, Λομπάτο, Τορμένα. Τα 120 παιχνίδια στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης".

Ο Αστέρας Τρίπολης συνέχισε την Πέμπτη (26/2) τις προπονήσεις του, με τον προπονητή της ομάδας, Στάικο Βεργέτη, να αφιερώνει αρκετή ώρα σε παιχνίδια με μπάλα στο μισό γήπεδο και συνεχόμενους αγώνες "6 εναντίον 6". Ατομική προπόνηση έκαναν οι Σανκαρέ, Ιγκλέσιας, Λομπάτο, Τορμένα.

Τα 120 παιχνίδια στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης"

Εξάλλου, όπως αναφέρεται στο επίσημο σάιτ των Αρκάδων, ο Αστέρας είναι μία από τις τρεις αήττητες ομάδες του φετινού πρωταθλήματος στην έδρα τους, μαζί με τον Ατρόμητο και τον Πανθρακικό, καθώς σε δέκα τρία παιχνίδια πρωταθλήματος μετράει 9 νίκες, 4 ισοπαλίες, ενώ ο Ατρόμητος έχει 7 νίκες και 4 ισοπαλίες και ο Πανθρακικός 6 νίκες και 7 ισοπαλίες.

Ειδικά τα δύο τελευταία δύο χρόνια η δύναμη του "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" φαίνεται και από τους αντίστοιχους αριθμούς. Σε 30 παιχνίδια στην Τρίπολη, ο Αστέρας μετράει 19 νίκες, 10 ισοπαλίες και μόλις μία ήττα!

Αν μάλιστα καταφέρει ο Αστέρας να τελειώσει αήττητος τα παιχνίδια στην έδρα του στην κανονική περίοδο, θα είναι η πρώτη φορά που τα καταφέρνει, στα οκτώ χρόνια που αγωνίζεται στη Σούπερ Λιγκ.

Αξίζει σήμερα να δούμε τον απολογισμό στα 120 εντός έδρας παιχνίδια του Αστέρα, αριθμό που συμπλήρωσε στον αγώνα με τον ΟΦΗ και τι κατάφερε κάθε σαιζόν στην κανονική περίοδο πρωταθλήματος.

Στην πρώτη στήλη καταγράφεται η αγωνιστική περίοδος, στη δεύτερη το ρεκόρ της ομάδας σε νίκες, ισοπαλίες, ήττες και στην τρίτη στήλη τα γκολ (υπέρ και κατά).

2014-2015: 9-4-0, 26-7

Συνολικά σε 120 παιχνίδια κανονικής περιόδου στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» ο Αστέρας έχει απολογισμό 60 νίκες, 36 ισοπαλίες, 24 ήττες και 167-94 γκολ.