ΑΡΗΣ

Νικήτρια η ανθρωπιά στο Άρης - Μικτή Αγάπης

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Άρης έχασε 4-5 από την Μικτή Αγάπης στο "Κλεάνθης Βικελίδης", αλλά το σκορ έχει ελάχιστη σημασία μπροστά στο φιλανθρωπικό χαρακτήρα του ματς, με τα έσοδα να διατίθενται στο Σύλλογο Συνδρόμου Down Ελλάδας.

Στο "Κλεάνθης Βικελίδης", ο Άρης αντιμετώπισε τη Μικτή Αγάπης σε φιλανθρωπική φιλική αναμέτρηση με τα έσοδα να διατίθενται στο Σύλλογο Συνδρόμου Down Ελλάδας. Ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης άνοιξε το σκορ στο 20ό λεπτό μετά από ασίστ του Νίκου Αναστόπουλου, με το Βέλλιο δέκα λεπτά αργότερα να κάνει το 0-2. Ο επιθετικός του Ηρακλή έκανε και το 0-3, πριν ο Τάτος μειώσει σε 1-3 στο 42ο λεπτό.

Ο Ναζλίδης στο 56ο λεπτό έκανε το 4-1 για τη Μικτή Αγάπης, με τον Αντώνη Καπνίδη να μειώνει σε 2-4 στο 69ο λεπτό. Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Εμανουέλ Περόνε έκανε το 2-5, για να μειώσουν οι Ιντζίδης και Καπνίδης σε 4-5.

ΑΡΗΣ: Σιδεράκης, Βουτσιάς, Σαμαράς, Μαζουλουξής, Σαμαρόπουλος, Ρόβας, Πόι, Κωνσταντινίδης, Κυβελίδης, Τάτος, Ντούνης

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν επίσης οι: Καλογέρης, Ιντζίδης, Τσουμάνης, Ν΄Λουντούλου, Καπνίδης, Κόκε και Καζναφέρης, Ιακωβίδης, Ανδρεάκος και Μπουλγκουρίδης

ΜΙΚΤΗ ΑΓΑΠΗΣ: Στρατηλάτης, Σιόντης, Ζαραδούκας, Λαζαρίδης, Αναστασιάδης, Μπατιόν, Ούμπιντες, Σαλπιγγίδης, Αναστόπουλος (28΄Μπρίτο), Χαβίτο, Βέλλιος

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν επίσης οι: Ρομάνο, Περόνε, Αναστασόπουλος, Σίτσας, Άρτσε, Ναζλίδης, Μπαρτολίνι, Κάκος και Ροτζέριο

Ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης με τη φανέλας της "Μικτής Αγάπης"