Οι πανηγυρισμοί του Αραούχο στο γκολ

Ο Σέρχιο Αραούχο άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ με εξαιρετικό γκολ στο 30ό λεπτό του ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό και ξέσπασε σε έξαλλους πανηγυρισμούς. (photos)

Η ΑΕΚ υποδέχεται τον Παναθηναϊκό - live η εξέλιξη του ματς από το Sport24.gr και ραδιοφωνικά από τον Sport24 Radio 103,3 - στο μεγάλο ντέρμπι της 26ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή.

Ο Αργεντινός επιθετικός, Σέρχιο Αραούχο, άνοιξε το σκορ για την Ένωση με τη συμπλήρωση μισής ώρας στο ματς.

Στο 30ό λεπτό, ύστερα από γέμισμα του Χριστοδουλόπουλου πολύ πίσω από τη σέντρα, ο "Τσίνο" στόπαρε την μπάλα με το στήθος, νίκησε τον Ινσούα, σούταρε με το αριστερό εκτός περιοχής, νίκησε και τον Βλαχοδήμο κι έκανε το 1-0. Ο Νοτιοαμερικανός ξέσπασε σε έξαλλους πανηγυρισμούς με τους συμπαίκτες του μετά την επίτευξη του γκολ:

Photo credits: Eurokinissi