ΑΕΚ

Λάζαρος σε Χιμένεθ: "Μην με βγάλεις, θα βάλω και τρίτο"

SUPERLEAGUE / ΑΕΚ - ΟΣΦΠ / / (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / ΑΕΚ - ΟΣΦΠ / / (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Μανόλο Χιμένεθ, μετά το δεύτερο γκολ του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου, τον ρώτησε αν μπορεί να συνεχίσει, με τον μεσοεπιθετικό της ΑΕΚ να του απαντάει "μην με βγάλεις, θα βάλω και τρίτο".

O Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος, με δύο προσωπικά γκολ, ισοφάρισε σε 2-2 για την ΑΕΚ στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό. Μάλιστα, μετά το δεύτερο γκολ, το οποίο προήλθε από τρομερή εκτέλεση φάουλ, ο Μανόλο Χιμένεθ τον ρώτησε αν μπορεί να συνεχίσει το ματς.

Σύμφωνα με τον ρεπόρτερ της NOVA, ο μεσοεπιθετικός της Ένωσης δεν του άφησε πολλά περιθώρια, καθώς του απάντησε: "Μην με βγάλεις, θα βάλω και τρίτο".

Τελικά, κι αφού ο Μάνταλος στο 89' έκανε την μεγάλη ανατροπή για την ΑΕΚ, ο Χιμένεθ έκανε αλλαγή τον Χριστοδουλόπουλο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, για λόγους τακτικής.

Photo Credits: Eurokinissi